Tango kursumuzda Salon Stili Tango ve Milongero Stili Tango olmak üzere iki stilde de tango eğitimi vermekteyiz. Bu da hem Türkiye'de hem de dünyanın herhangi bir yerinde yapılan tangoya uyum içerisinde dans etmenizi sağlamaktadır.
 
Tango deslerimiz ayda 4 gün 1.5 saat üzerinden eğitim verilmektedir. Aldığınız eğitimi pekiştirmek ve diğer danscılar ile sosyalleşmek açısından, her Cumartesi günü pratik saatlerimiz vardır. Ayrıca Tango okulumuzun her hafta düzenlediği Kadıköy ve Taksim'deki milonga etkinliklerimize katılabilirsiniz.
 
İstanbul'da tango eğitimi verdiğimiz bölgeler Avrupa yakasında; Mecidiyeköy tango kursu, Bakırköy tango kursu ve İstanbul Anadolu yakasında; Kadıköy'de tango kursumuz mevcuttur. Size en uygun semtdeki dans kursumuza katılabilirsiniz.

Derslerimize ister grup dersi, ister birebir özel ders şeklinde katılabilirsiniz.

Grup derslerimiz haftada bir gün bir buçuk saat olup, ayda toplam altı saattir. Özel tango derslerimiz en fazla bir saat olup, sizlere uygun saatlerde size ait yerlerde veya salonumuzda gerçekleştiriyoruz. Tango kursumuza katılmak için iletişim kısmındaki bilgilerden yararlanabilirsiniz. Türkiye'nin en iyi tango okulunda ilk adımlarınızı atmakta geç kalmayın. Her şey ilk adımı atmakla başlar...

 

Öğrenme Garantili Tango kursu

Tango konusunda idealıyız. Yılların verdiği deneyim ile oluşturduğumuz eğitim müfredatı ve çalışma takvimiyle çok kısa sürede Tango'nun bütün inceliklerini profesyonel eğitmenler tarafından öğrenecek, takriben 3 ay kadar kısa zamanda tangonun mantığını öğrenerek milongalarda akıcı olarak dans edecek seviyeye ulaşacaksınız.

 

Tangonun Faydaları

Hayatın rutin gidişatından sıkıldıysanız Tango kursu ile aşkın en zarif halini keşfetmeye hazır olun.

En son ne zaman kendinize zaman ayırıp, yeni bir şeyler öğrenmeye karar verdiniz. Eğer uzun zaman olduysa, Tango ile ilk adımı atarak hayatınızda yeni bir sayfa açabilirsiniz.  Dans kursumuz sayesinde hem dansın inceliklerini öğrenebilir,  hem de hayatın stresini bir nebze olsun azaltabilirsiniz.

Tango ile trafikten, gürültüden, stresten bunaldıysanız bize katılıp, birbirinden güzel müzikler eşliğinde hem ruhunuzu, hem bedeninizi dinlendirebilirsiniz.

Arjantin Tango ile..

Tutkunun, aşkın sevincin, hüznün, kısacası, "hayatın dansı" tangoyu en kolay ve en doğal haliyle öğrenecek, kısa sürede dans etmeye başlayacaksınız. Etkin, kaliteli bir eğitimle, tangonun tüm stillerini öğrenip büyüsünü tadacağınız yepyeni bir dünyaya adım atacaksınız.

Yeni insanlar, yeni sosyal bir çevre ve yeni bir bakış açısı kazanmak için işe tango dansını öğrenerek başlayabilirsiniz. Farklı insanlarla tanışıp kendinize yeni şeyler katabileceğiniz okulumuzda düzenlenen birbirinden güzel dans etkinlikleri ve geceleri ile hayatınıza yeni bir soluk getirebilirsiniz.

Size tutkuyla dans etmenin paha biçilemez hazzını yaşatacak olan dans kurslarımızda alacağınız derslerin eğitim süresi ve günlerine göre ders programında farklılık gösterecektir.
 

Türkiye'de son 10 Yılın En Trend Dansı TANGO

Peki Tango Dansının Kökeni Nedir?

- Tango'nun günümüzde birçok anlamlandırılması olmuştur aslına bakılacak olursa. Tango ismini biraz araştırdığınızda afrika bölgesi ile ilişkilendiğine şahit olacaksınızdır. Yani öngörüler üzerinden oluşturulmuş kavramsal ifadelerle Tango'nun farklı türlerde tanımlandığını da görebilirsiniz. Tango kelimesi rivayete göre Afrikada yerli kabilelerden gelen TamTam'lar kullanılarak çıkan tan ve go seslerinin birleştirilerek oluşumundan ortaya çıkmıştır. Bir diğer rivayete göreyse bunun latin dilinden türediği ortaya atılan öngörüler arasındadır. Latince Tangere anlamına geldiği tarihçiler tarafından iddia olarak belirtilmektedir.

Tango müziğine dikkat edildiğinde ilk çıkış noktasında bir asabiyet, isyan, kabalık ve kalp kırığı gibi birden çok duygusal gelişimin izlerini görebilmek mümkündür. Tangoyu bir müziksel yönde ele almaya kalktığımızda hemen karşımıza ispanyol dans kültürü çıkacaktır. Çünkü ispanyol figürler çok ağırlıktadır. Bir de tabi bu müzik Küba müziği ile şekillendirilerek farklı tarzların ortaya çıkmasını sağlamıştır.


Tango Nezaman
Ünlenmeye Başladı ?

- Bu konuya kesin olarak yanıt verilecekse şöyle bir ifade kullanılabilir. Arjantin bu müziğin çıkış kaynağıdır ve Latin Amerikan kültürünü etkisi altına almıştır fazlasıyla. Buenos Aires bölgesinde 1910 ile 1940lı yıllar arasında bu dans üst tabaka yani elit kesimler tarafından sevilmeye başlayınca ünlü hale geldi ve ardından Paris, berlin, londra gibi büyük yerleşimlerde insanlar Tango Tutkusunu yaşamaya başladılar. Zaman içerisinde avrupayı tamamiyle etkileyen bu dans türü günümüzdeki halini almış ve hemen hemen tüm dünyada bilinen bir dans türü olmuştur.

Tango Öğrenmek için Ne Yapmalı ? | Tango Dersleri Hakkında...

- Tango öğrenmek için ilk olarak bu dansın kültüren yoğunluğu ve yayıldığı bölgelerdeki etkisiyle beraber kökenini iyi bilmek lazım. Çünkü bu kurallar iyi bilinmezse şunu gözden kaçırabilirsiniz. Her dansın kendine göre ifade biçimi vardır ve tarihsel bir süreç, bir sevgi, bir aşk veya farklı bir hikayenin temsilcisidir dans hareketleri. Tango dansında yorumlamaları ve neyin anlatılmaya çalışıldığını öğrenmek için ilk olarak teoriğini bilmek gerekiyor. Ardından Tango Dans kurslarıyla alakalı yoğun bir araştırma sürecine girilmelidir. Bu dansı en iyi kimler icraa ediyor ve en iyi kimler yorumlayarak öğrencilerine dansın inceliklerini aşılıyor. İşte bu nokta bir başka ayrı öneme sahip hususdur. Eğer Tango Dersi alacağınız yer sadece klasik hareketlerin dışında sizin yorum gücünüzü geliştirmeye yönelik hareketleri ve o incelikleri aşılamıyorsa kendinizi sadece belirli bir noktaya kadar geliştirebilirsiniz. Tango dersleri alabilmek adına Profesyonel bir platformla temasa geçmek en doğru seçenek olacaktır.

 

Tango kursu nedir? Nasıl yapılır?

Tango kursu, tango dansını öğrenmek isteyen insanların dans okullarında verilen eğitimi tarif etmek için kullandıkları cümledir.

 

Türkiyede Başarılı Tango Kursları Nerede Var ?

Tango kursları bugün türkiyenin hemen hemen her metropolitan merkezinde bulunmaktadır. Son 20 yıla kadar bu dans türü türkiyede çok fazla talep gören bir yapısı yoktu aslına bakacak olursanız. Türkiyede Romantizma ve elitizm akımlarının birerbirer yükselmeye geçmesiyle beraber Tango kursları da yoğun olarak talep görmeye başlamıştır. Peki başarılı tango kursu varmıdır bizim almamız gereken asıl cevap budur. İstanbul, izmir gibi yoğun yerleşkelerde başarılı tango kursları var evet. Fakat biraz araştırma yapmanız gerekiyor. İstanbul tango dansları konusunda iyi bir seçenek olabilir sizin açınızdan. Çünkü türkiyenin çok başarılı tangocuları genellikle buralarda tango kursu vermekteler diyebiliriz rahatlıkla.

İstanbul'da En İyi Tango Kursu Arıyorum Fakat...

Tango dersi almak isteyenlerin aslında ilk kullandıkları cümle bu oluyor. İstanbul'da en iyi tango kursu arıyorum fakat hala güvenipte kayıt olamadım. Ya öğrenemezsem, ya başaramazsam diye endişe ediyorlar. Bana iyi bir dans okulu önerisi olan var mı? gibi soruları işitmişizdir mutlaka. Tango kurslarını istanbul'da başarılı olarak öğrencilere sunarak onların bu konuda en iyi dereceye gelmelerinde önayak olan bir tango kurs merkezi şuanda aktif faal olarak hizmet vermektedir. Peki neresidir merak ediyormusunuz ? hemen tavsiye anlamında paylaşalım bunu sizlerle. TangoDANS İstanbul'un en iyi tango eğitimini veren, binlerce öğrenci ve dans hocası yetiştirmiş hocaları bulunan tango kursudur. Son derece profesyonel TDSF usta eğitmen sertifikalı hocalar tarafından belli süreçlere ayrılmış dans dersi günleriyle sizlere bu konuda harika bir tango eğitimi sağlıyorlar.

Milongaları Merak Ediyorsanız...

Milonga geceleri şüphesiz bir Tango dansçısı olarak vazgeçilmez zamanlardir. Çünkü milongalar ortak bir buluşma yeri ayarlanılarak orada belli saatler içerisinde daha önce öğrenilen dans figürlerinin ortaya konulduğu, tango şovlarının yapıldığı, danscılar için sosyaleşmek, eğlenmek ve pratik yapmaya imkan veren zamanlardır. Şu bağlantı İstanbul milongaları üzerinden milongalar hakkında çok detaylı ve geniş bilgi alabilirsiniz. Milongalar hakkında daha ayrıntılı bilgiye sahip olmak istiyorum diyorsanız sitemiz üzerinden iletişime geçerek merak ettiğiniz sorularınızı yöneltebilirsiniz.

Telif Hakkı © 2024 DansAdres. Tüm Hakları Saklıdır. web tasarım DLINE