Çocuk Latin Dansı

Çocuk gelişiminde dansın önemi çok büyüktür. Latin danslarının hareketliliğinde çocuklarımızın enerjilerini doğru bir şekilde yönlendirmiş oluruz. Latin Dans figürlerini öğrenirken hem eğlenirler hem de beyinsel aktivitelerini arttırmış olurlar. Hareketlerin çeşitliği içerisin de kol adım ve vücut izolasyon şekillerini kavrayabilme potansiyeli, vücutlarını doğru ve esnek bir şeklide kullanma ve kontrol etme becerilerini sağlar.

Partnerli çalışmalarda  ise yönlendirme becerisi ile  öğrendiği bilgileri karşı tarafa aktarma becerisi artar. Çocuklarımız dans ederek sadece spor yapmakla kalmaz beyin fonksiyonlarını da geliştirmiş olur. Çocuğunuzu iler ki dönemlerde Latin dans sporcusu olarak yetiştirmek isterseniz fiziksel ve ruhsal gelişimine katkıda bulunmakla kalmayıp sosyal yönünün de ilerlemesine sağlamış olursunuz.

 

Özellikle çocuk yaşta, ritim duygusu kazanma, hareket kabiliyetini geliştirme, vücut koordinasyonu, esneklik, sosyal ortamda kişisel özelliklerini ve uyum sağlama becerisini geliştirme çok önemlidir.

Dans, spor ve sanatı birleştirip çocuklara erken yaşta spor disiplini ile beraber estetik anlayış da kazandırır.

Çocuklar ailelerinin veya kendilerinin tercihine göre lisanslı sporcu olarak yarışmalara katılabilir ya da sene sonu gösterilerinde bulunabilirler. Ya da ailelerinin tercihine göre sadece derslere katılıp dans etmeyi öğrenebilirler

Okulları bünyesinde sene sonu gösterileri hazırlanılması istenirse, dans çeşitleri çocukların ve öğretmenlerinin talebine göre belirlenebilmektedir.

Dans eğitimi için Kulübümüz DANSADRES salonlarını, okul bünyesinde gösteri hazırlanacaksa okulda uygun mevcut salonları kullanabilmekteyiz.

Telif Hakkı © 2024 DansAdres. Tüm Hakları Saklıdır. web tasarım DLINE